رفتن به محتوای اصلی
خودرو

۱۰ خودروی برقی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۹

0 4 بازدید
پنجشنبه، 5 دی 1398

رونق بازار خودروی برقی و هیبریدی در آمریکا رو به افزایش است و بر اساس گزارشی که به تازگی توسط InsideEVs انتشار یافت، خودروهای تسلا در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۹ آمار بیشترین فروش را در بین تمامی خودروهای الکتریکی آمریکا به نام خود ثبت نمودند.

ایلان ماسک و همکارانش در تسلا توانستند از ابتدای سال جاری تا پایان ماه ژوئن، حدود ۸۳,۸۷۵ دستگاه خودرو در آمریکا بفروشند. این میزان ۱۰ برابر بیشتر از تعداد خودروهای الکتریکی فروخته شده توسط جنرال موتورز است که پس از تسلا در جایگاه دوم بازار این نوع خودروها در ایالات متحده قرار دارد. در این مدت سه مدل مختلف از اتومبیل‌های تسلا در آمریکا به فروش رسید که از این بین سدان لوکس Model 3 بیشترین فروش را به نام خود ثبت کرد.

اما خودروهای الکتریکی فقط یک درصد از بازار خودروهای آمریکا را در اختیار دارند و هنوز برای تسلا و رقبای متعددش سود چشمگیری ندارد. همین علت، سبب عدم تمایل ورود خودرو سازان سنتی به این صنعت نوپا شده است.

InsideEVs با در نظر گرفتن مشخصات خودروها و تاریخ فروش آن‌ها، فهرستی از ۱۰ خودروی الکتریکی پرفروش در آمریکا تهیه کرده است که با هم به مرور آن خواهیم پرداخت:

10. Smart EQ fortwo

خودروی برقی Smart EQ fortwo

۹. جگوار I-Pace

خودروی برقی Jaguar I-Pace

۸. آئودی e-tron

خودروی برفی Audi e-tron

۷. فولکس واگن e-Golf

خودروی برقی Volkswagen e-Golf

۶. بی‌ام‌دبلیو i3

خودرو برقی BMW i3

۵. نیسان Leaf

خودرو برقی Nissan Leaf

۴. تسلا Model S

خودرو برقی Tesla Model S

۳. شورولت Bolt EV

خودرو برقی Chevrolet Bolt EV

۲. تسلا Model X

خودرو برقی Tesla Model X

۱. تسلا Model 3

خودرو برقی Tesla Model 3

 

برچسب‌ها تسلا خودرو سوپراسپرت خودرو برقی

افزودن دیدگاه جدید