رفتن به محتوای اصلی
تکنولوژی

اروپا می تواند انرژی کل زمین را از طریق توربین های بادی تأمین کند

0 74 بازدید
سه شنبه، 17 دی 1398

بر خلاف تصوّرات برخی از مردم و طبق گزارشاتی که از دانشگاه آرهوس دانمارک و سایر موسسات بدست آمده است ، باید گفت زمین ظرفیت توربین های بادی برای تامین انرژی همه ی جمعیت جهان را داراست.

امروزه صحبت مردم بیشتر در مورد استفاده از انرژی باد به عنوان یک منبع تجدید پذیر میباشد. اما باید گفت از آنجایی که زمین ظرفیت کافی برای آماده سازی پایه های اولیه برای راه اندازی آن را ندارد، نمیتوان از آن به عنوان یک جایگزین محکم برای رایج ترین منابع انرژی ها استفاده کرد.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته که تقریبا عکس موضوع بالا را اشاره میکند باید گفت بعضی از زمین های قاره اروپا که البته شامل مناطق مسکونی، حفاظت شده یا کوهستانی نمیباشند، چیزی حدود 9/4میلیون کیلومتر مربع (46درصد) این مساحت را برای ساخت توربین های بادی و آماده سازی مزارع بادی دارا هستند.

Energy supply

با استفاده از این زمین ها نه تنها برای تمام جمعیّت جهان، بلکه میتوان انرژی مردم را تا سال 2050 تامین کرد. در حال حاضر از این مساحت ها میتوان برای ساخت 6/11 میلیون توربین بادی و 5/52 تراوات انرژی الکتریکی استفاده به عمل آورد، این تایم زمانی میتواند موقعیت مناسبی برای جستجوی روش های دیگر بهینه سازی و پیدا کردن راه کارهایی برای دیگر انرژی های تجدید پذیر باشد. این میزان علاقه از دولت ها به این موضوع در آینده مشخص خوهد شد.

برچسب‌ها تکنولوژی

افزودن دیدگاه جدید