رفتن به محتوای اصلی
تکنولوژی

5 تکنولوژی جدید و شگفت انگیز در حال رشد سال 2019

0 8 بازدید
سه شنبه، 17 دی 1398

دنیای تکنولوژی جهان آینده را با عرضه محصولات جدید و پیشرفته تغییر میدهد، بطوریکه در تمام طول سال تلاش میکند تا به گسترش و توسعه اشیاء و صنایع با هدف راحتی و رفاه مردم سرعت ببخشد و همین نکته سبب شده است همیشه در افق دید صاحبان سرمایه و بازاریابان شرکت های کوچک و بزرگ، بصورت برابر قرار بگیرد.

تغییر و تبدیل کالاها در جهان تکنولوژی سبب شده تا رسانه های هوشمند و دنیای دیجیتال که شامل: ربات ها، اشیاء، ابزارها و...هستند با یکدیگر ارتباط و تعامل داشته باشند. همچنین مدیران مبتکر باید با توجه به پیشرفت روزافزون این تحوّلات، تلاش کنند تا تغییراتی را در این دستگاه ها ایجاد نمایند و یا آنها را از نو بسازند.

5G technology

فناوری 5G یکی از تحولات بزرگ در زمینه تکنولوژی برای بسیاری از موارد مانند: اینترنت اشیاء، اتومبیل و هواپیماهای بدون سرنشین و ابر رایانه ها میباشد، که بدون وجود این شبکه، هیچ کدام از موارد زیر امکان پذیر نخواهد بود.

۱.استفاده از هوش مصنوعی در صنعت خودرو

Car Artificial Intelligence

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زمینه هوش مصنوعی و داده های جمع آوری شده توسط فناوری های جدید، میتوان این اطلاعات را در زمینه هوشمندسازی خودروها به کار گرفت. بدین صورت که به وسیله ی آن، اتومبیل ها میتوانند بدون سرنشین محیط های خود را شناسایی کنند و متناسب با محیط واکنش نشان دهند. بدین ترتیب با ایجاد این تحوّل در پلت فرم کسب و کار میتوانیم از آن برای عملیات تجاری خود استفاده نماییم.

طبق بررسی های انجام شده، اتومبیل های خودران و رباتیک جزء آن دسته از صنایعی میباشند که در سال 2019 بیشترین پیشرفت را خواهند داشت، به همین خاطر چین با هدف کسب عنوان اولین رهبر توسعه و هوش مصنوعی در جهان، تصمیم دارد تا با به کارگیری تمام تلاش خود در این راستا، از ایالات متحده آمریکا جلو بزند.

۲. تکنولوژی جدید محاسبات کوانتومی (سوپر کامپیوتر)

Quantum Computing

یکی از جذابیت های تکنولوژی برای بسیاری از سازمان ها و کارشناسان، طراحی و ساخت محاسبات کوانتومی میباشد. این امر باعث به وجود آمدن رقابت تنگاتنگی بین دولت ها برای ایجاد یک ابر رایانه، با هدف استفاده از سرویس ابری برای ذخیره سازی، شده است که با ورود این سیستم های کوانتومی، کم کم کامپیوترهای معمولی از دور خارج میگردند.

۳.واقعیت افزوده  (AR) و واقعیت مجازی (VR)

virtual reality

سه واقعیت مجازی(VR)، افزوده(AR)، مختلط(MR) که همگی در گروه  +Rقرار دارند، امروزه به سرعت در حال پیشرفت میباشند. بطوریکه در آینده­ ای نه چندان دور در سایه ­­ی یکدیگر، پیشرفت چشمگیری در زمینه صنایع مختلف و برنامه­ های عملی خواهند داشت. همانطور که میدانید استفاده +R ابتدا در بازی های ویدئویی و سرگرمی امکان پذیر بود، اما با توجه به پیشرفت فوق العاده آن، به کارگیری این ابزار کاربردی  امروزه در فعالیت های مختلفی دیگر همچون: ساختمان سازی، تشخیص بیماری و پزشکی، نجوم و...نیز مشاهده میشود.

استفاده از واقعیت مجازی در بسیاری از صنایع کاربردی تر خواهد شد و حتی استفاده از واقعیت افزوده متاثر و زیر سایه واقعیت مجازی، رو به گسترش است.

۴.نقض امنیت اینترنت اشیا جهانی (loT)

Internet security

با توجه به تجربیات گذشته همواره ما شاهد این بودیم که چطور هکرها میتوانستند، به راحتی به دستگاه هایی که دارای اینترنت بودند، دسترسی پیدا کنند. زیرا طبق گفته افرادی که در فضای سایبری مشغول فعالیت هستند، این افراد سودجو هیچ موقع نمیخوابند و میتوان این را یک نقض امنیتی دانست.

هنگامی که شما ابزاری را به اینترنت متصل میکنید به سرعت آن را صدمه پذیر خواهید کرد. به همین منظور شرکت­های تولید کننده وسایل هوشمند در تلاش هستند تا کالاهایی را که به بازار عرضه می­نمایند، مانند: رباتها، یخچال و یا خودروهای خودران، از سطح امنیت بالایی برخوردار باشند. تا مانع از دسترسی هکرها به سیستم ها شوند وگرنه در غیر این صورت شاهد نقض امنیت جهانی یا IOT خواهیم بود.

۵. تکنولوژی جدید بلاک­چین

New blockchain technology

تکنولوژی استفاده از بلاک­ چین همواره باعث بهبود روابط و همکاری شرکت ها شده است. بدین منظور بسیاری از سازمان ها تصمیم دارند در سال های آینده، برنامه های شرکتی را برای بیشتر افراد فعال نمایند.

فناوری بلاک چین باعث ایجاد یک شفافیت بین تمام معاملاتی که بین کسب وکارهای مختلف صورت میگیرد میشود. در سال های آتی به کارگیری این ابزار، در بسیاری از صنایع به منظور کلیدهای رمزنگاری برای ایجاد هویت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها تکنولوژی

افزودن دیدگاه جدید